Seimas palankiai vertina socialdemokratų siūlymą dėl pradinukų priežiūros per karantiną

Seimas palankiai vertina socialdemokratų siūlymą dėl pradinukų priežiūros per karantiną

Seimui pradėjus svarstyti socialdemokratų įstatymo pataisą dėl pradinukų priežiūros karantino metu buvo priminta kasmet, ypač per gripo epidemijas, kylančią problemą – tėvai neturi kur palikti pradines klases lankančių vaikų, kuriems reikalinga priežiūra, kai mokymo įstaigose paskelbiamas karantinas dėl užkrečiamų ligų.

Jeigu Seimas palaikys - bus pagaliau kažkokia reali pagalba jaunoms šeimoms.

Darželius lankančių vaikų tėvai tokiais atvejais gauna nedarbingumo išmokas. Socialdemokratai daugiau nei prieš metus registravo projektą ir siūlo tokias išmokas karantino laikotarpiu mokėti ir pradinukų tėvams bei globėjams.

„Juk nedarbingumo išmokas tokiais atvejais gauna darželinukų tėvai, tai kuo pradinukų situacija skiriasi? Pradinukus irgi nesaugu visą dieną palikinėti namuose. Jeigu Seimas palaikys - bus pagaliau kažkokia reali pagalba jaunoms šeimoms“, - sako įstatymo pataisų iniciatorius J. Olekas.

Socialdemokratas Algirdas Sysas Seimą paragino balsuoti už galimybę tėvams prižiūrėti vaikus per karantiną.

„Beveik pusė mokyklų ir šiemet buvo uždarytos dėl paskelbtos gripo epidemijos. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė, kad pradinukų tėvams būtų mokamos nedarbingumo išmokos per karantiną. Komitetas atmetė ir vyriausybės išvadą - nepritarti šiam įstatymo projektui. Bet ir šeimos politika ir dabar Seime tebesvarstomas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas reikalauja, kad tokio amžiaus vaikai – lankantys pradines klases - nebūtų paliekami be priežiūros“, - sako Seimo Socialinių reikalų  ir darbo komiteto narys A. Sysas

Seimas svarstydamas palaikė socialdemokratų siūlymą. Parlamentas dar turi balsuoti dėl šios įstatymo pataisos priėmimo.

Susiję straipsniai

Close