Ruošiamės į Praha

Ruošiamės į Praha

Karališkoji Praha

2024  rugpjūčio 15-16-17-18 dienomis

1 diena. Išvykstame 3 val. ryto iš Šilalės. Kelionė per Lenkiją. Sustosime keliom valandom Vroclave -  mieste, kuris yra pastatytas ant dvylikos Odros upės salų, turinčiu 140 tiltų ir net penkias katedras: Turgaus aikštė, Rotušė, Vroclavo universitetas, Tumsko ir Smėlio salos su seniausia miesto katedra ir sinagoga. Tęsime kelionę. Vakare apie 19 val. atvykstame į viešbutį Prahoje, nakvynė.

2 diena. Pusryčiai, pažintį su karališkąja Praha pradedame Hradčanuose. Tame priemiestyje kūrėsi didikai, kad būtų arčiau karališkosios rezidencijos. Jie statėsi prašmatnias rezidencijas, kuriomis grožimės ir šiandien – tai Černinski rūmai, Hrzanski rūmai, kuriuose dabar yra Čekijos prezidento ir premjero priimamieji. Matysim didžiulį Strahovo vienuolyno kompleksą, kurį garsina rankraščių ir senų leidinių biblioteka, Loretos kapucinų vienuolyną, kuriame dabar įsikūręs sakralinis muziejus su unikaliais eksponatais. Prahos širdis – Hradas*, su garsiąja šv. Vito katedra. Ši katedra buvo statoma net 600 metų. Joje galite pamatyti Prahos globėjo Jano Nepomuko sidabrinį antkapį, sveriantį net dvi tonas, šv. Vaclavo koplyčią, kurią puošia net 1345 brangieji ir pusbrangiai akmenys. Ant katedros sienos išvysime Paskutiniojo teismo mozaiką. Hrado teritorijoje yra dar keletas objektų, kuriuos būtina aplankyti: gotikos stebuklas – Vladislavo salė, romaninio stiliaus šv. Iržio (Jurgio) katedra ir Auksinė gatvelė, kurioje buvo apgyvendinti alchemikai ir visokio plauko burtininkai. Mala strana – amatininkų miestas, kuriame turėsime pertraukėlę pietums, vėliau trumpa pažintis su Mala stranos įžymybėmis. Viena jų – Džono Lenono siena – tai miestiečių protestų vieta nuo sovietmečio laikų iki mūsų dienų, Mala strana turi savo pasakiškų būtybių – vandenį Kabureką ir riterį Braunceigą. Senuoju Karlo tiltu eisime į Senamiestį. Ten siauru gatvelių labirintu keliausime į Rotušės aikštę prie garsiojo Orlojaus laikrodžio stebėti populiariausio Čekijoje vaidinimo – Apaštalų palaiminimo. Po pietų išvykstama į kalnų miestelį Karlšteiną. Virš miestelio stūkso XIV a. karaliaus Karolio IV statyta galinga pilis. Karlšteino pilį juosia gynybinė siena, aplink donžoną išstatyta dekoruota sienų tapyba žymi Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (1357 m.) ir Šv. Kotrynos koplyčia (1357 m.), kurios sienos puoštos pusbrangiais akmenimis. Dabar Karlšteino pilyje veikia Istorijos ir vidurinių amžių meno muziejus. Karlšteino pilies apylinkės 1955 m. paskelbtos istoriniu rezervatu. Pasivaikščiojimas po viduramžių pilies kiemus ir suvenyrų gatveles. Esant galimybei, norintys gali apsilankyti vaškinių figūrų muziejuje su kaleidoskopiniu kino teatru.  Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai, vykstame apžiūrėti Naujamiesčio. Pažintis prasidės pagrindinėje Prahos aikštėje, pavadintoje šv.Vaclavo garbei. Ši aikštė mena visus svarbiausius šalies įvykius – tiek linksmus (čia miestiečiai renkasi švęsti savo pergalių), tiek liūdnus (dviejų jaunuolių, Jano Palacho ir Jano Zaijaco, susideginusių vardan Čekijos laisvės žūties vieta). Trumpam lankomės Havlo turguje, kur galėsime įsigyti suvenyrų lauktuvėms. Vėl grįšime į Senamiestį, kur pamatysime Žydiškojo miesto įžymybes – sinagogas, žydišką Rotušę, sužinosite, kur dabar yra garsusis molinis milžinas Golemas. Pačia prašmatniausia Paryžiaus gatve keliausime iki Vltavos, kurios pakrantėje yra Menų šventovė – Rudolfiniumas. Bus galimybė pamatyti Prahą „nuo vandens“ – leisimės į smagų pramoginį pasiplaukiojimą laivu su pietumis*. Vėliau lankome siauriausią gatvelę – tokią siaurą, kad dviems ten prasilenkti neįmanoma. Taip pat lankysimės prašmatniuose barokiniuose Valdšteinų soduose, kuriuose vaikšto povai, o tvenkinyje plaukioja žuvys. Ekskursijos metu susidursime su prieštaringai vertinamo skulptoriaus Davido Černy kūryba. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai, trumpam sustojame Žemutinės Silezijos vaivadijoje esančiame mieste – Svidnicoje, kuri yra garsi savo unikalia evangelikų-liuteronų Taikos bažnyčia, laikoma didžiausiu Europoje mediniu religiniu pastatu, pastatytu nepanaudojus nei vienos vinies. Vėlai vakare būsime Šilalėje.

Kaina: 285 eur. asmeniui, kai vyksta 40 asmenų. Į kainą įskaičiuota: kvalifikacinė programa, grupės vadovo-gido paslaugos, 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais, kultūrinė programa.

Į kainą neįskaičiuota asmeniui (gali keistis, tikslinama prieš išvykimą): Hradas (19 eur.), plaukimas Vltava su pietumis (25 eur.), Svidnica (7eur.), ausinukai (6eur.).

Jei kyla klausimų dėl kelionės, kreipkitės į Linetą tel. +37067340233

Close