Meras bijo viešumo? Arba visa tiesa, kas vyko praėjusiame posėdyje

Meras bijo viešumo? Arba visa tiesa, kas vyko praėjusiame posėdyje

Meras bijo viešumo? Arba visa tiesa, kas vyko praėjusiame posėdyje

Praėjęs tarybos posėdis buvo chaotiškas ir greičiau priminė autoritarinį valdymą nei demokratinės šalies miestelio tarybos posėdį. Keletas klausimų sulaukė aštresnės diskusijos.

Mūsų frakcijai delegavus dar birželio viduryje Tadą Sadauskį dirbti į Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetą meras nutarė neteikti sprendimo praėjusiame posėdyje, o dabar stebuklingai apsigalvojo parodyti, kad “Taryba apsispręs”. Žinoma, kad apsispręs, juk meras turi tarybos narių daugumą ir nėra čia ko sakyti, kad jis pats nei prie ko – jo frakcija įeina į daugumos sudėtį. Visų tarybos narių prašymai buvo tenkinti, tik vienos mūsų frakcijos ne. Žinoma, galima dalyvauti komiteto posėdžiuose ir šiaip, tačiau nebalsuosi, nebūtinai bus suteikta teisė pasisakyti, o ir darbdaviui kaip paaiškinsi, kad eini į komiteto posėdį, į kurį niekas nekvietė. Sprendimui nepritarta, nepaisant to, kad net vyriausybės atstovai neturėjo jokių pastabų dėl šio sprendimo projekto.

Tarybos posėdyje mero ir tarybos narių daugumai priklausančių narių balsais nutarta įsteigti Šilalės Vietos veiklos grupę (VVG). Žinoma, tai puikus  žingsnis ir gal net kiek pavėluotas. Tačiau Šilalės VVG steigėjai yra išskirtinai merui ir jo aplinkai palankių politikų rinkinys.  Kėliau klausimą, kodėl VVG nėra miesto seniūnės, o deleguojamas kaimiškosios seniūnijos seniūnas Aloyzas Vaičiulis, juk visa veikla bus vykdoma Šilalės mieste.

VVG steigėjai

Taip pat man daug klausimų sukėlė ir tai, ar buvo atsiklausta visų bendruomeninių organizacijų, ar tik mero įsteigto visuomeninio komiteto “Vardan Šilalės” bei sporto klubo “Vėža”. Gėda buvo klausytis, kai neįvardijo nei vienos organizacijos be verslininkų asociacijos, kuriai būtų siuntę kvietimus prisijungti. Nes nekvietė, kam kviesti visus, jei pinigus ir veiklas galės pasidalinti tarp savų. Toks neskaidrumo pavyzdys, kai patys nusprendė, pasiskyrė savus – iš 6 steigėjų (atmetus tarybą), 5 yra politikai, iš jų 4 priklausantys daugumai). Nei apsiklausė kitų organizacijų, ar norėtų, galėtų dalyvauti, nei atsižvelgė į veiklas, kurios bus vykdomos.

Ir pabaigai vyšnia ant torto – gyventojai net nematė posėdžio iki galo. Nes prieš pateikiant kitus klausimus posėdžio transliacija buvo sustabdyta, o merui palanki tarybos dauguma tiesiog paliko posėdį. Mero argumentas – visi klausimai apsvarstyti. Klausimas, kodėl meras bijo viešumo? Socialdemokratai taip pat turėjo klausimų, susijusių su elektromobilių stotelių projektavimu, kodėl yra vilkinamas procesas, taip pat dėl situacijos savivaldybės administracijoje, kodėl žmonės masiškai palieka darbą savivaldybėje, o skelbiamiems konkursams neatsiranda kandidatų arba nepasirenkamas nei vienas.

Close