Šilalės Šilumos tinklai nutraukia popierinių sąskaitų siuntimą

Šilalės Šilumos tinklai nutraukia popierinių sąskaitų siuntimą

Į rubriką "Mums Rūpi" paskambino susirūpinęs vyresnio amžiaus žmogus ir sako nebežinantis kaip reikės sumokėti sąskaitas už šildymą: "Seniau gaudavau į pašto dėžutę sąskaitą ir eidavau į paštą susimokėti. Dabar jau kuris laikas pastebėjau, kad prie sąskaitos buvo parašyta, kad bus nutrauktas popierinių sąskaitų siuntimas. Aš neturiu nei kompiuterio, nei spausdintuvo. Tai kaip man tą sąskaitą atsispausdinti ir sumokėti?"

Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Lineta Dargienė

Tarybos narės Linetos Dargienės komentaras:

Apsilankiau pas UAB Šilalės šilumos tinklai direktorių Ernestą Aušrą pasidomėti šiais klausimais. Šilalės šilumos tinklai išsikėlė ambicingą tikslą pasiekti, kad virš 70% Šilalės rajono šilumos naudotojų sąskaitas gautų el būdu. Tačiau mūsų rajone gyvena daug vyresnio amžiaus žmonių, žmonių su negalia, kurie negebės prisitaikyti prie tokių naujovių. O ir kiti niuansai labai svarbūs - kaip deklaruoti skaitiklių parodymus? Kaip sužinoti, kokia suma priskaičiuota už bendrųjų erdvių šildymą?

Kaip direktorius paaiškino, visada galima atvykti į UAB Šilumos tinklai administracijos patalpas ir sąskaitą atspausdins visiems norintiems. Tačiau ir toliau bus siunčiamos SMS tik su mokėtojo kodu ir mokėjimo suma siekiant pereiti prie labiau ekologiškesnio varianto. Direktorius paaiškino, kad skaitiklių parodymus deklaruoti reikės kaip ir anksčiau sumokant pašte arba terminale. Terminale mokant reikia pateikti skaitiklių duomenis operatorei. Visus kitus duomenis - bendrųjų patalpų šildymo priskaičiuotą sumą sužinoti teks tik apsilankius šilumos tinkluose.

Kiekvienas vartotojas turi teisę gauti popierinę sąskaitą ir nesirinkti elektroninės sąskaitos varianto. Vartotojui turi būti suteikta visa informacija apie tai, kas sudaro mokėjimo sumą išsamiai ir aiškiai. Juolab, kad didelė dalis mūsų rajono gyventojų yra vyresnio amžiaus, turintys sveikatos problemų ir jiems tikrai nereikėtų sakyti, kad atvyksite į šilumos tinklus ir sąskaita bus išrašyta.

Žinoma, aš palaikau ekologiškesnį sąskaitų gavimo būdą, tačiau sunku sutikti su tokiu prievartiniu perėjimu. Manau, kad tikrai buvo galima atlikti vartotojų apklausą, kokį būdą sąskaitai gauti jie nori pasirinkti ir tokiu būdu teikti tas sąskaitas. Juolab, kad vartotojai turi teisę rinktis. Viliuosi, jog UAB “Šilalės šilumos tinklų” direktorius ras sprendimą, kad popierines sąskaitas norintys gauti vartotojai jas ir gautų taip, kaip gavo iki šiol.

 

Close